Zamykanie naczynek i rumienia IPL


Choć wiele kobiet nakład na twarz róż, to nie wszystkie zaczerwienienia wyglądają dobrze i chce się je pokazywać. Czasem w wyniku chorób skórnych lub innych przykrych powikłań, na twarzy pojawiają się trwałe rumienie, które swoim nieestetycznym wyglądem. Można jednak temu zaradzić, wystarczy wizyta w naszym salonie i zabieg, by pozbyć się tego kłopotliwego piętna czerwieni na twarzy.


Jak działa zamykanie naczynek i rumienia IPL?


Laser IPL to specjalistyczne urządzenie, które swoim działaniem dociera w głąb skóry. Skupia światło w ciemnych wylewach hemoglobiny, w przypadku rumienia i rozszerzonych naczynek. Usuwa ów barwnik lub go częściowo niweluje. W przypadku naczynek są one obkurczane i widocznie zmniejszone.

Sam zabieg musi być odpowiednio przygotowany i przeprowadzony kilkukrotnie. Powtarzalne sesje zabiegów są jedynym gwarantem na świetny efekt. Z czasem zaczerwienienie i rozszerzone naczynka są coraz mniej widoczne i dużo mniej intensywne kolorystycznie.


Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?


Laser IPL to nieinwazyjna metoda, jednak ze względu, na głęboki zasięg w skórę, jest kilka ważnych przeciwwskazań. Są to między innymi:

  • choroby nowotworowe
  • zastawki w sercu lub metalowe implanty
  • nadciśnienie
  • choroby krążenia i serca
  • łuszczyca i niektóre choroby skóry
  • ciąża i okres karmienia piersią.

Jeśli chorujesz na inna chorobę przewlekłą i nie jesteś pewny czy możesz podjęć się tego zabiegu, najlepiej skonsultować to z lekarzem. Listę wszystkich innych przeciwwskazań, można sprawdzić już w salonie.


Jakie efekty przynosi zabieg IPL zamykania naczynek i rumienia IPL?


Zabiegi profesjonalnie przeprowadzone w salonie kosmetycznym, sprawiają że z twarzy stopniowo znika zaczerwienienie. Jego głębokie nasycenie kolorem staje się dużo mniej widoczne i z czasem zupełnie blednie. Po wykonywaniu regularnie sesji zabiegów, rumień znika lub w dużym stopniu jest niwelowany. Z łatwością można go wówczas całkowicie zakryć pod nawet delikatnym makijażem lub zwyczajnie nie przykrywać, gdyż, nawet jeśli jest jeszcze widoczny, to nie przyciąga uwagi.

W przypadku rozszerzonych naczynek, zostają one mocno obkurczone i praktycznie niewidoczne. Twarz wydaje się dużo zdrowsza i jaśniejsza, a ty nie musisz się już z nią kryć.